Osmi uzastopni poraz Zvezde u Evroligi VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Olimpijakosa, 94:79 u meču 28. kola Evrolige.

Izvor: Z.K.

Petak, 05.03.2021.

19:15

Bio je to devet uzastopni neuspeh crveno-belih u ovom takmičenju i 21. u sezoni, dok je Grcima ovo bila 12. pobeda.

Oba tima su u susret ušli sa negativnom serijom rezultata i cilj je bio konačno doći do pobede.

U timu sa Malog Kalemegdana najefikasniji bio je Marko Simonović sa 19 poena, Ognjen Dobrić je postigao 11, a Džordan Lojd 10 poena.

Kod pobednika, istakli su se Šakil Mekisik sa 20 i Saša Vezenkov sa 17 poena.

Grci su u susret ušli sa 14. pozicije, dok je Crvena zvezda na pretposlednjem, 17. mestu.

Olimpijakos je od početka do odlaska na poluvreme bio u prednosti izuzev u jednom momentu kada je Zvezda na startu imala prednost od 4:3.
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou
Posle 10:9, uspeli su Grci da se odlepe na 16:9, da bi na kraju prve četvrtine imali 11 poena prednosti, 30:19.

Bio je to signal za Dejana Radonjića i njegov tim da se trgnu i nešto promene i činjenica je da su znatno bolje odigrali u tih drugih deset minuta.

Bili su nešto bolji u odbrani i znatno efikasniji u fazi napada, pa su u jednom momentu uspeli da spuste prednost domaćina i na svega četiri poena, 44:40.

Simonović je imao dobar finiš te deonice, zahvaljujući njegovim poenima Zvezda je na odmor otišla sa -5, 53:48, što je obećavalo znatno uzbudljiviji nastavak.
Tako je i bilo, uspela je Crvena zvezda da ubrzo nadoknadi minus i u jednom trenutku ponovo povede sa 59:58.

Ipak, viđena je prava rezultatska klackalica, da bi grčki tim na kraju treće četvrtine imao prednost od osam poena, 75:67.

Imali su igrači Dejana Radonjića priliku, Olimpijakos nije igrao bog zna šta, ali sasvim dovoljno da dođe do nove pobede.

Uspeli su crveno-beli da smanje u poslednjoj četvrtini na pet poena, ali ne i da ugroze vođstvo domaćina, pa je novi poraz bio neminovan.

To je bio sedmi trijumf Grka protiv Zvezde u devet mečeva u Evroligi.