Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović oporavio se od povrede kolena i vratio se na parket posle skoro dva meseca pauze.

Izvor: MT

Sreda, 03.03.2021.

08:00

On je nastupio u pobedi svoje Atlante na gostovanju kod Majamija rezultatom 94:80.

Bogdana na terenu nije bilo od 9. januara i meča sa Šarlot Hornetsima. Od tada je propustio 25 utakmica.

Ovoga puta je odigrao 15 minuta i postigao pet poena, a imao je i dva skoka i četiri asistencije. Iz igre je šutirao 2/5, a za tri 1/4.

Atlanta je do trijumfa stigla nakon preokreta u poslednjoj četvrtini. Upravo je Bogdan pogodio trojku, kojom su Hoksi preuzeli vođstvo.

Do kraja utakmice samo su uvećavali prednost i ostvarili 15. pobedu u sezoni. Oni imaju i 20 poraza, što im je za sada dovoljno samo za 11. mesto na Istoku.

Što se tiče Majamija, ovo je njegov prvi poraz nakon šest uzastopnih trijumfa. Trenutno su sedmi u svojoj konferenciji. NBA, rezultati:
Vizards – Grizlis 111:125
Seltiks – Klipers 117:112
Hit – Hoks 80:94
Spars – Niks 119:93
Baks – Nagets 97:128
Lejkers – Sans 104:114