Spektakularan preokret Lajpciga u 93. minutu

U subotnjem derbiju 23. kola Bundeslige fudbaleri Lajpciga su sa 3:2 (0:2) savladali Borusiju Menhengladbah.

Izvor: SS

Subota, 27.02.2021.

20:30

EPA-EFE/FILIP SINGER

Ništa nije nagoveštavalo da će tako biti, pošto su već nakon 19 minuta igre gosti vodili sa dva gola razlike.

Najpre je u 6. minutu Jonas Hofman iskoristio dosuđen jedanaesterac, da bi ubrzo Markus Tiram upotpunio šok za "bikove".

Međutim, Lajpcig je uspeo na volšeban način da se izvuče i, ne samo ostane neporažen, već i ostvari pobedu!

To je bilo posebno neverovatno nakon što je u 51. minutu VAR poništio gol Aleksandera Sorlota zbog igranja rukom.

Ipak, pet minuta kasnije Kristofer Nkunku je smanjio zaostatak, a Jusuf Poulsen ga potpuno neutralisao u 66. minutu.

Od tog momenta Lajpcig je u potpunosti dominirao, a Gladbah nije upisao niti jedan udarac ka golu rivala u celom drugom poluvremenu.

I onda je nagrada za jedne, odnosno, kazna za druge za takav pristup stigla u 93. minutu.

Aleksander Sorlot je glavom, u svom stilu, zatresao mrežu i doneo Lajpcigu veliku pobedu, te je i dalje samo na dva boda zaostatka od vodećeg Bajerna iz Minhena.