Lukaku i Lautaro deklasirali Milan – Inter je gazda i ide po titulu!

‘"Derbi dela Madonina’" pripao je Interu.

Nedelja, 21.02.2021.

14:10

Fudbaleri Intera savladali su Milan u meču 23. kola italijanske Serije A – 3:0 (1:0).

Inter sada ima četiri boda više od drugoplasiranog Milana i na Đuzepe Meaci miriše na Skudeto.

Inter je do vođstva stigao već u prvom pravom napadu na utakmici.

Sjajno je Lukaku probio po desnoj strani, namestio loptu na levu nogu, centrirao i prebacio štopere Milana i Lautaro Martines je u petom minutu glavom zakucao loptu pod prečku za vođstvo Intera.

Inter je nastavio sa pritiskom i u narednih desetak minuta imali su tri kornera, koje je Milan nekako odbranio.

Oslobodio se formalni domaćin na ovoj utakmici i imao jednu priliku preko Ibrahimovića, koji je štiklom pokušao da matira Handanoviča, ali to je bilo slabo.

Perišić je u dva navrata pokušao da uposli Lukakua na petercu, ali je jednom Lukaku bio kratak, dok je drugi put ispred Belgijanca reagovao Kjer.

Donaruma je imao jednu dobru odbranu posle udarca Perišića u završnici prvog poluvremena i Inter je na odmor otišao sa golom prednosti. Na startu drugog poluvremena, tri neverovatne odbrane Handanoviča.

Odbranio je dva udarca glavom Ibrahimovića sa peterca, a zatim i udarac Tonalija sa ivice kaznenog, koji je išao pod prečku.

Inter duplira prednost u 57. minutu. Eriksen pronalazi Perišića na levoj strani, koji odlaže loptu na peterac za Lautara i Martines pogađa ponovo za 2:0.

Dileme više nije bilo ko će pobediti od 66. minuta.

Romelu Lukaku istrčao je kontru i sa 18 metara prejakim udarcem pogodio donji levi ugao i pravom golčinom objasnio ko je trenutno gazda Milana i prvi favorit za titulu u Seriji A.

Tu je bio rešen meč i do kraja utakmice je Inter odradio posao.