Pokuševski solidan u pobedi, Dončić efikasan u porazu VIDEO

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski odigrao je sasvm solidno u pobedi Oklahome na gostovanju kod Finiksa rezultatom 102:97.

Izvor: MT

Četvrtak, 28.01.2021.

08:12

On je utakmicu završio sa sedam poena, četiri skoka i dve asistencije.

Poenterski, ovo mu je drugi najbolji meč u NBA karijeri. Najviše poena do sada postigao je protiv Los Anđeles Lejkersa pre mesec i po dana.

Pokuševski je imao i jednu ukradenu loptu i tri blokade, uz šut iz igre 3/8, za oko 22 minuta na terenu.

Najbolji od njegovih saigrača bili su Šaj Džildžes-Aleksander sa 21 poenom, sedam skokova i osam asistencija, odnosno Al Horford sa 21 poenom, 11 skokova i dve asistencije. Najbolji, računajući oba tima, bio je Kris Pol sa 32 poena, te po pet skokova i asistencija.

Finiks je odlično započeo utakmicu, stekao lako dvocifrenu prednost, koja je nadoknađena od strane Oklahome u drugom kvartalu.

Treći je pripao Sansima minimalno, da bi u poslednjem Oklahoma napravila ključan korak ka drugom uzastopnom, ukupno 8. trijimfu.

Toliko pobeda ima i Finiks, uz osam poraza. Tander ima jedan neuspeh više. Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su na svom terenu od Jute Džez sa 116:104.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Klarkson sa 31 poenom i sedam skokova.

Fenomenalnu partiju pružio je Rudi Gober, koji je imao 29 poena i 20 skokova.

Kod Dalasa standardno najviše poena imao je Luka Dončić, 30, uz šest asistencija i četiri skoka.

Slovenac se za oko 34 minuta na parketu dosta mučio sa šutem – 13/24 iz igre, 2/7 za tri, 2/2 slobodna bacanja.

Boban Marjanović je na terenu proveo samo dva minuta i za to vreme zabeležio jedan skok.

Dalas je u krizi i ovo im je treći poraz zaredom, dok je sa druge strane Juta u seriji od 10 pobeda.