Dragić i Adebajo nedovoljni za Bruklinov moćni trio VIDEO

Košarkaši Bruklin Netsa drugi put zaredom savladali su Majami Hit. Ovoga puta rezultat je bio 98:95.

Izvor: MT

Utorak, 26.01.2021.

08:30

Bila je ova najneefikasnija utakmica večeri, koja je rešena serijom domaćih u poslednjoj četvrtini.

Majami je bio u vođstvu do završnih 12 minuta, ali nije uspeo da sačuva prednost, koja je stečena zahvaljujući Adebaju i Dragiću.

Njih dvojica su bili najefikasniji pojedinci na meču. Adebajo je imao 26 poena, 10 skokova i pet asistencija, a Dragić 21 poen, šest skokova i pet asistencija.

Ipak, trio Netsa bio je bolji. Durent je imao dabl-dabl, 20 poena, 13 skokova i pet asistencija.

Isti košgeterski učinak, uz osam asistencija i četiri skoka imao je Džejms Harden, dok je Kajri Irving postigao 16 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. Seriju poraza prekinuli su Detroit Pistonsi, koji su bili bolji od Filadelfije 76ers sa 119:104.

Domaći su do pobede stigli zasluženo. Već u prvoj četvrtini su stigli do dvocifrene prednosti, koju gotovo da nisu ispuštali do kraja.

Najbolji je bio Rajt sa 28 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Pratio ga je Džeremi Grent sa 25 poena i osam skokova, odnosno Elington sa 20 poena.

Kod Filadelfije se istakao Tobajas Heris sa 25 poena i sedam skokova.

Košarkaši Indijane su, takođe, slavili i to nad Toronto Reptorsima rezultatom 129:114.

Brogdon je odigrao sjajan meč i imao 36 poena, sedam skokova i devet asistencija i tako nadmašio učinak konkurencije. Inače, Brogdonu je ovo rekord karijere kada su u pitanju poeni.

Van Vlit je imao 25, a Pauel 24 poena. Kod Indijane su se istakli još i Lemb sa 22 poena, odnosno Tarner sa 21, uz 10 skokova. Rezultati:
Pistons – 76ers 119:104
Pejsers – Reptors 129:114
Medžik – Hornets 117:108
Nets – Hit 98:85
Kavalirs – Lejkers 108:115
Maveriks – Nagets 113:117
Buls – Seltiks 103:119
Voriors – Timbervulfs 130:108