Remi Valensije i Osasune na "Mestalji"

Fudbaleri Valensije i Osasune odigrali su nerešeno, 1:1 (0:1) u utakmici 19. kola La Lige.

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 21.01.2021.

21:05

Remi Valensije i Osasune na

Bio je to osmi remi Valensije ove sezone, dok ekipa sa Mestalje ima svega jednu pobedu u poslednjih pet mečeva u prvenstvu Španije.

Moglo je da bude i gore po "slape miševe", jer su gosti od 42. minuta bilu u prednosti.

Brzo su izveli prekid ispred svog šesnaesterca, krenulu u kontru, i posle gužve i odbijene lopte, najspretniji pred golom Valensije bio je Argentinac Džonatan Kaljeri koji je loptu poslao pod prečku.
Lukas Toro je u 61. minutu mogao da povisi na 0:2, ali je golman Valensije Đaume Domenek sjajno reagovao i odbranio udarac.

Pet minuta kasnije imala je i Valensija priliku, ali se na drugoj strani istakao čuvar mreže Osasune, Erera.

Ipak u 69. minutu nije mogao ništa da uradi.

Posle duge i strpljive akcije domaćina i centaršuta sa leve strane, nespretno je reagovao Unai Garsija, postigao je autogol za konačnih 1:1.
U timu Valensije do 59. minuta na terenu je bio bivši igrač Crvene zvezde Uroš Račić.