Miler i prečka spasili Bajern pred naletom hrabrog Frajburga

Pomalo neočekivano, na "Alijanc areni" u Minhenu smo videli dramatičan meč između Bajerna i Frajburga koji je prvak Nemačke ipak dobio sa 2:1 (1:0).

Izvor: SS

Nedelja, 17.01.2021.

17:30

Međutim, vrlo lako je sve moglo da bude drugačije pošto je tim Kristijana Štrajha pritiskao evropskog šampiona i napadao u većem delu drugog poluvremena po snežnom vremenu.

Minhenski tim je, posle dva vezana poraza u dva takmičenja, uspeo da se vrati na pobednički kolosek i odlepi se na četiri boda više u odnosu na Lajpcig.

Ovog popodneva poveo je već u sedmom minutu golom Roberta Levandovskog i lepe asistencije Tomasa Milera.

Bajern je u nastavku prvog dela imao nekoliko dobrih prilika, dva puta ih nije koristio Serž Gnabri, a jednom Liroj Sane.

Veliku šansu imao je i Roland Salaj za goste, ali se nije snašao da ubaci loptu u mrežu.

U 62. minutu je trener Frajburga Kristijan Štrajh napravio trostruku promenu i u igru uveo ofanzivceTemelmana, Holera i Petersena.

Upravo Nils Petersen je već posle nekoliko sekundi u igri uspeo da izjednači rezultat. Bajern ne bi bio to što jeste da ne ume da uzvrati kada je u podređenom položaju, pa je u 75. minutu došao do pobedonosnog gola.

Postigao ga je Tomas Miler posle dodavanja Liroja Sanea i ponovo je Frajburg krenuo napred.

Najbolju priliku za bod imao je u 91. minutu kada je Nils Petersen tukao sa ivice peterca, ali je samo propisno uzdrmao prečku.