Maunt presudio u gradskom derbiju sa Fulamom

Fudbaleri Čelsija ostvarili su pobedu na gostovanju Fulamu, 1:0 (0:0) u susretu 19. kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Subota, 16.01.2021.

20:30

Tako su izabranici menadžera Frenka Lamparda konačno uspeli da dođu do pobede, posle tri utakmice bez pobede u ligi, protiv Arsenala, Aston Vile i Mančester sitija.

Fulam, u čijim redovima nije bilo povređenog reprezentativca Srbije Aleksandra Mitrovića, pružio je jak otpor i da celo drugo poluvreme nisu igrali sa igračem manje, možda bi i izvukli nešto iz ovog gradskog derbija.

Čelsi je, generalno bio bolji, imao je više prilika, a jednu je realizovao.

U prvom poluvremenu, tačnije u 25. i 26. minutu, Mejson Maunt je pogodio stativu, dok je udarac Antonija Ridigera sjajno zaustavio golman domaćin.

Minut pre oslaska na odmor preoštar start Entonija Robinsona kažnjen je crvenim kartonom i to je "plavcima" olakšalo posao.

Posle silnih napora i dobre akcije u 78. minutu Mejson Maunt je konačno otključao bravu Fulama za konačnih 1:0.

Bio je to njegov drugi gol u sezoni i 11. pogodak ekipe sa Stamford bridža u poslednjih 15 minuta od starta prvenstva.

Čelsi je ovom pobedom izbio na sedmo mesto, dok je Fulam u opasnoj zoni sa svega 12 bodova.