Real srušio Bajern u produžetku, ASVEL iznenadio Olimpijakos

Košarkaši Real Madrida slavili su posle produžetka protiv Bajerna u Minhenu, u meču 20. kola Evrolige – 81:76.

Petak, 15.01.2021.

22:20

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Bio je to sjajan i zanimljiv meč u Minhenu.

Srpski reprezentativac Vladimir Lučić upisao je 10 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Real je bolje otvorio meč i imao +8 nakon prve deonice, dok je na poluvremenu bilo +5 za goste iz Madrida.

Pred poslednjih 10 minuta Real je imao samo poen prednosti, iako je dugo imao i +8. Bajern je uspeo da se vrati u meč i gledali smo zanimljivu poslednju četvrtinu.

Gosti su konstantno vodili i imali su 70:63 pred poslednjih minut i po, a onda je Bajern napravio seriju 9:0 i došao do prednosti od 72:70.

Lučić je trojkom doneo tu prednost, da bi Dek na 22 sekunde do kraja poravnao na 72:72.

Boldvin je u narednom napadu izgubio loptu, a Dek promašio šut za pobedu uz zvuk sirene i otišlo se u produžetak.

Real je produžetak otvorio sa dve trojke, a Bajern nije postigao nijedan koš do poslednjeg minuta produžetka. Rutinski je Real dobio meč u dodatnih pet minuta.

Do pobede ih je predvodio sjajni Valter Tavares sa 26 poena i 9 skokova. Pratili su ga Dek sa 12 i Rudi Fernandes sa 10 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Rejnolds sa 18 i Boldvin sa 14 poena. ASVEL je u gostima iznenadio Olimpijakos – 69:63.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno.

Olimpijakos je imao i +7 u prvoj četvrtini, ali je igrao veoma loše u napadu, dok ni ASVEL nije baš blistao. Bio je to meč na mali broj poena.

ASVEL je imao poen prednosti na poluvremenu, a onda je Olimpijakos u trećoj četvrtini postigao samo devet poena. Katastrofalno su igrali u napadu ceo meč, pa je francuski tim pred poslednju četvrtinu imao +8.

Iako nije preterano bitno, zanimljivo je da je ASVEL postigao tačno 17 poena u prve tri četvrtine. Na kraju su rutinski zadržali prednost i došli do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jabusele sa 19 i Lajti sa 9 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Herison sa 13, Mekisik sa 11 i Spanulis sa 10 poena.