Armanijev "ples" u Berlinu, Baskonija pala u Tel Avivu

Košarkaši Armanija (Olimpija Milano) su rezultatom 84:70 pobedili Albu u Berlinu.

Izvor: SN

Četvrtak, 14.01.2021.

21:45

Armanijev
EPA-EFE/ABIR SULTAN

Armani je došao do nove lake pobede u Evroligi, ukupno 11. u sezoni i ostavili Albu u donjem delu tabele.

Upravo je domaći tim nešto bolje počeo utakmicu i sa 18:13 dobio prvu četvrtinu, ali se to sve raspalo već u drugoj deonici koju je Armani dobio sa 29:16.

Luiđi Datome je kreirao seriju 8:0 za savršen početak, a onda se na poluvreme otišlo sa 42:34 u njihovu korist. Potom, Alba nije uspela da nadigra Olimpiju ni u jednom segmentu.

Gosti su ih nadskočili i dosta bolje šutirali pa su bez većih problema pobedili sa 84:70. Najefikasniji je bio Zek Lidej u Olimpiji sa 16 poena, po 14 su imali Datome i Panter, a 13 Kajl Hajns.

U redovima Albe se sa 18 poena istakao Lamers, a 16 je postigao Grejndžer.

U ovom terminu se igrala još jedna utakmica i to u Tel Avivu, gde je Makabi sa 91:82 bio bolji od ekipe Baskonije. "Ponos Izraela" je skoro svih 40 minuta bio u vođstvu i zasluženo porazio španski tim.

Otelo Hanter se istakao sa 14 poena, a na drugoj strani Alek PIters je imao 18.