Košarkaši Mornara iz Bara ostvarili su pobedu na startu Top 16 faze Evrokupa.

22:58

Iznenađenje –  Mornar posle drame do pobede u Španiji

Mornar je u gostima iznenadio Gran Kanariju – 102:100.

U prvom meču grupe H Uniks je savladao Andoru u gostima sa 73:66.

Mornar je odlično otvorio utakmicu i imao čak +10 u prvoj četvrtini, ali su se Španci vratili i smanjili na minus četiri.

U drugoj četvrtini su uspeli i da preokrenu, ali je Mornar odlično odigrao završnicu i sa +4 otišao na veliki odmor.

Vodili su i sa +7 u trećoj četvrtini, ali je opet Gran Kanarija preokrenula. Bila je to repriza druge četvrtine, pošto je Mornar ponovo došao do prednosti i pred poslednjih 10 minuta imali su +5.

Konstantno su vodili u četvrtoj četvrtini i sjajnom igrom su došli do 100 postignutih poena i +10 na dva minuta do kraja. Ipak, tu nije bio kraj. Gran Kanarija je neverovatnom serijom od 10:0 izjednačila i stigla do 100:100.

Mornaru je ostalo devet sekundi za napad za pobedu. Pulen je promašio šut za pobedu, ali je uhvatio ofanzivni skok i fauliran je na četiri sekunde do kraja.

Faulirao ga je Albisi i Pulen je pogodio oba bacanja, a Gran Kanariji ostale su još četiri sekunde.