Srbija ponovo sjajna protiv Francuske – remi u Kreteju

Rukometaši Srbije odigrali su nerešeno protiv Francuske (26:26), u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Subota, 09.01.2021.

20:40

Srbija je u prvom meču u Zrenjaninu iznenadila Francusku i slavila sa 27:24.

Ponovo je naša reprezentacija odigrala sjajno prvo poluvreme.

Srbija je meč otvorila sa 2:0 i 4:2, pa je Francuska izjednačila na 4:4.

Francuska je preokrenula i povela sa 7:6 i to im je bilo jedino vođstvo u prvom poluvremenu.

Izabranici Tonija Đerone imali su dva gola prednosti tokom većeg dela prvih 30 minuta, a pred kraj su imali i +4, ali je Francuska golom u poslednjem napadu smanjila i na poluvreme se otišlo sa 15:12 za Srbiju.

I tokom celog drugog poluvremena je Srbija vodila, imala dva gola prednosti, ali se Francuska vratila u poslednja tri minuta i izjednačila.

Srbija je dolazila do prednosti, Francuska je dolazila do izjednačenja u poslednja dva minuta i na kraju je meč završen nerešeno.

Mijajlo Marsenić je sa osam golova bio najefikasniji, dok je Petar Đorđić postigao šest.

Radivojević je dao četiri gola.

U ekipi Francuske istakli su se Fabregas sa pet i sa po četiri gola Ngesan i Deskat.

Luka Karabatić je postigao tri gola, kao i Remili.