Bogdanović odličan u prvom porazu Hoksa

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović "namestio" je ruku i odigrao dobar meč.

Četvrtak, 31.12.2020.

08:00

Njegovi Atlanta Hoksi doživeli su prvi poraz u novoj sezoni posle četiri odigrane utakmice, pošto su u gostima izgubili od Bruklin Netsa (141:145).

Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu do sada – postigao je 22 poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Šutirao je 1/2 za dva, 6/11 za tri poena i 2/2 sa linije za slobodna bacanja. Netsi i Hoksi odigrali su veoma zanimljivu utakmicu.

U prvoj četvrtini videli smo čak 79 poena (38:41) i Hoksi su imali prednost. Bogdanović je u prvoj deonici ubacio dve trojke.

Bogdanović je još dve trojke ubacio u drugoj četvrtini i pogodio dva bacanja, a posebno se istakao i Kolins u prvom poluvremenu.

Atlanta je u treću četvrtinu ušla sa poenom razlike, da bi ta prednost u jednom trenutku išla i na +6. Karis Levert je Bruklinu doneo preokret, ali onda Bogdanović pogađa dve trojke i Hoksi ponovo dolaze do +6.

Princ vraća Netse u igru i u poslednjih 12 minuta ulazi se sa +2 za Atlantu.

Bogdanović je vezao četiri poena na startu poslednje četvrtine, ali je i Bruklin upalio mašinu i Kajri Irving i Levert donose preokret.

Utakmicu je u poslednjem minutu dvojkom prelomio Kajri Irving, da bi Durent bacanjima overio trijumf. Durent je upisao 33 poena, 11 skokova i 8 asistencija i bio igrač utakmice.

Pratio ga je Kajri Irving sa 25, kao i Džo Heris sa 23 poena. Džo Alen dodao je 15 poena i 13 skokova.

Na drugoj strani su Kolins i Tre Jang ubacili po 30 poena.

Kolins je imao i 10 skokova, a Janga 11 asistencija.