Mihina Bolonja posustala – Inter nastavlja borbu za "Skudeto"

Fudbaleri Intera su rezultatom 3:1 pobedili Bolonju u utakmici 10. kola italijanske Serije A.

Izvor: SN

Subota, 05.12.2020.

22:40

Mihina Bolonja posustala – Inter nastavlja borbu za
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Inter nastavlja trku za šampionsku titulu, pobedom nad Bolonjom "preskočili" su Juventus i ponovo su iza najvećeg rivala Milana na drugom mestu.

Do šeste pobede u šampionatu došli su nad ekipom Bolonje koju sa klupe predvodi srpski stručnjak, Siniša Mihajlović.

Siniša je bivši fudbaler i trener Intera i "njegov bivši tim "častio" ga je golom već u 16. minutu utakmice, kada je strelac bio belgijski napadač, Romelu Lukaku.
Za drugi gol u mreži Bolonje moralo je da se čeka dobrih pola sata, a tada je Ašraf Hakimi pobegao kompletnoj odbrani Bolonje, iskoristio sjajno dodavanje Marcela Brozovića i pogodio za visokih 2:0.
Sa prednošću od 2:0 i velikim zalogom za nova tri boda, Inter je otišao na "veliki odmor", a po povratku na teren, Bolonja je i te kako imala šta da kaže.

Emanuel Vinjato u 67. minutu postiže pogodak za 2:1. Veliko slavlje, velika radost, a on je loptu prosto "zakucao" u gol Intera iz neposredne blizine, posle sjajne akcije i nekako nespretne reakcije njegovih saigrača.
Gajili su gosti nadu da će moći da iznenade veliki Inter, ali je ta nada trajala samo tri minuta, tačnije, toliko im je Ašraf Hakimi dozvolio da se raduju.

On je svoj drugi pogodak postigao posle sjajne kontre i asistencije Artura Vidala, kada je oštrim šutem po zemlji pogodio "malu mrežu" i doneo prednost i pobedu Interu od 3:1.