Juve u 89. minutu preokrenuo protiv Torina VIDEO

Gradski derbi Torina i ovog puta je pripao Juventusu koji je slavio trijumf sa 2:1 (0:1) u 10. kolu italijanske Serije A.

Izvor: SS

Subota, 05.12.2020.

20:00

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Juventus je stigao do 20. osvojenog boda i privremene druge pozicije dok svoj meč od 20:45h (TV B92) ne odigra Inter protiv Bolonje.

"Stara dama" je gubila posle prvih 45 minuta, a veliku radost i pobedu doneo je Leonardo Bonući golom u 89. minutu.

Torino je poveo već u 9. minutu kada je Nikolas Nkulu zatresao mrežu Vojčeha Ščešnjeg.

Večeras je najbolji pojedinac u ekipi Juventusa bio Kolumbijac Huan Kvardado koji je preuzeo ulogu kreatora.

Najpre mu je poništen gol u 59. minutu, posle VAR asistencije, ali ga to nije pokolebalo.
Uspeo je da u samom finišu "namesti" dva gola svojim saigračima i zbog te dve asistencije je najzaslužniji za preokret Juventusa u gradskom derbiju.

Najpre je u 77. minutu proigrao Vestona Mekenija i najavio opasne napade i preokret domaćina u finišu.

Do njega je devetostruki uzastopni šampion stigao u 89. minutu.

Kvadrado je maestralno centrirao, a Leonardo Bonući se poklonio i zatresao mrežu.
Saša Lukić, srpski reprezentativac u taboru poraženog tima, na terenu je bio dok je Torino vodio, do 75. minuta.

Samo dva minuta kasnije došlo je do raspada "bikova".