Mitrović presedeo novi poraz Fulama

Fudbaleri Mančester sitija su rezultatom 2:0 pobedili Fulam u utakmici 11. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Subota, 05.12.2020.

18:00

Photo by Tim Keeton - Pool/Getty Images

Mančester siti nastavlja svoju trku za vodećim timovima Premijer lige i pobedom nad Fulamom osvojili su 18. bod u sezoni, dok vodeći Totenhem ima 21.

Oni su posao odradili za manje od pola sata fudbala i prilično lako slomili Fulam, a srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je svih 90 minuta proveo na klupi.

Rahim Sterling je već u 5. minutu utakmice postigao vodeći gol za Siti, kada je iskoristio fantastičnu asistenciju Kevina de Brujnea i pobegao odbrani londonskog tima, pa loptu bez problema smestio u mrežu.
Dvadesetak minuta kasnije je postignut i drugi gol. Postigao je Kevin de Brujne, koji je asistirao kod prvog gola, a sada je sa bele tačke bio precizan u tom 26. minutu susreta.

Oboren je Rahim Sterling, a de Brujne preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0. Ovim rezultatom se utakmica i završila i izabranici Pepa Gvardiole bez problema osvojili su nova tri boda.