Atletiko "prosuo" pobedu nad šampionom – biće drame u Salcburgu VIDEO

Fudbaleri Atletika i Bajerna odigrali su 1:1 (1:0) u Madridu u 5. kolu A grupe Lige šampiona.

Izvor: MS

Utorak, 01.12.2020.

20:17

Atletiko
EPA-EFE/Juanjo Martin

Šta je ispustio Atletiko, ogromnu priliku protiv rezervista aktuelnog šampiona Evrope, koji je ostao neporažen i posle godinu dana i devet meseci.

I to sve u poslednjih pet minuta kada su imali prednost stečenu preko Žoaa Feliksa i pregršt promašenih prilika.
Promašivali su Korea, Feliks, a na kraju i Ermoso, Dijego Simeone se već uplašio kazne i krenuo da uvodi defanzivce i kako to obično biva...

Kazna je usledila u samom finišu. Na teren je kročio "slavljenik" Tomas Miler, koji je odigrao 120. meč u eliti i postao rekorder, što je znao da proslavi.

Oborio ga je još jedan rezervista Felipe, a Miler iskoristio najstrožu kaznu.
Sada će Atletiko morati da u Salcburgu igra meč za direktran prolaz protiv nezgodnih Austrijanaca, koji su ranije slavili u Moskvi protiv Lokomotive 3:1 i podigli se iz "mrtvih". Za plasman u nokaut fazu "jorgandžijama" će biti neophodan bar bod.

To neće biti nimalo lak zadatak, posebno kada se pogleda u kakvoj je formi Salcburg.

Još jednog madridskom velikanu "visi" prolaz, isto kao i Real Madridu.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Marsej sa dva penala srušio Oli, mirno u Portu

U mečevima u F grupi, Marsej je pobedio Olimpijakos 2:1 posle preokreta, dok golova nije bilo u Portu gde je gostovao Mančester siti.

Olimpijakos je bez Lazara Ranđelovića imao vođstvo na poluvremenu preko Medija Kamare, ali je u nastavku "pao" posle dva penala.

Može da se kaže i diskutabilnim odlukama sudija, prvo uz pomoć VAR-a, a potom i odlukom koja će da podigne prašinu.

Sudije su procenile Vrousai bio u svom kaznenom prostoru kada je igrao rukom, a Dmitri Paje je i drugi put bio siguran.

Svakako je Olimpijakos u prednosti u odnosu na Marsej, za koji nije igrao Nemanja Radonjić, zbog boljeg međusobnog skora i pobede 1:0 u prvom susretu.

Na Dragau, gde nije bilo suspendovanog Marka Grujića, nije bilo pobednika, a kombinovanim "građanima" je poništen gol Gabrijela Žezusa u 80. minutu uz pomoć VAR-a.