Junajted na krilima Kavanija od 0:2 do 3:2! VIDEO

Mančester junajted je bio na rubu poraza od Sautemptona, ali na kraju je ostvario trijumf na "Sent Meris" stadionu u Sautemptonu rezultatom 3:2 (0:2).

Izvor: SS

Nedelja, 29.11.2020.

16:55

Photo by Mike Hewitt/Getty Images

Junak "crvenih đavola" je Edinson Kavani, koji je ušao u drugom poluvremenu pri zaostatku od dva gola, a onda je namestio pogodak i potom postigao dva za veliku pobedu.

Odlučujući je postignut u trećem minutu nadoknade, što je još bolnije za "svece" posle, za njih, fenomenalnog prvog poluvremena.

S'oton je vodio od 23. minuta golom Jana Bednareka.
Na 2:0 je prednost domaćih povisio Džejms Vord-Praus.

Sjajno je izveo slobodan udarac i zadao novi udarac Junajtedu.
Ali, Solskjer je u drugom delu na teren poslao tim predvođen Edinsonom Kavanijem koji je dokazao da je veliko pojačanje za Mančester.

Odmah je Urugvajac imao veliki doprinos, najpre asistencijom za Bruna Fernandeša.
Portugalac mu je odgovorio u 74. minutu, kada se Kavani prvi put upisao u listu strelaca.

Istina, Fernandeš je želeo da šutira, a na putu ka mreži je loptu skrenuo Kavani i izjednačio rezultat.
I od tog momenta nekako je utakmica klizila ka nerešenom ishodu i podeli bodova, ali tako nije mislio Edinson Kavani.

U maniru najboljh golgetera, što on svakako i jeste, realizovao je priliku u drugom minutu nadoknade i odneo sva tri boda u Mančester.