Fudbal se pokVARio VIDEO

U 10. kolu engleske Premijer lige Brajton i Liverpul su remizirali rezultatom 1:1 (0:0) uz kontroverznu odluku u nadoknadi koja je šampionu ukrala pobedu.

Izvor: SS

Subota, 28.11.2020.

15:28

Photo by Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images

Naime, pri vođstvu "crvenih" VAR sistem je dojavio sudiji Atvelu da je Robertson prilikom izbijanja lopte šutnuo Velbeka u kaznenom prostoru.

Snimak je pokazao da to jeste bio slučaj, ali je bilo jasno da Robertson nije imao nikakvu nameru, niti je Velbek bio u iole opasnoj situaciji (leđima od gola), a videlo se i da niko od igrača Brajtona nije tražio jedanaesterac.

Ipak, sudija je pokazao na "belu tačku", odakle je siguran izvođač bi Paskal Gros i tako je doneo bod Brajtonu.
Prethodno je jedini gol u dotadašnjem toku susreta postigao Diogo Žota.

Portugalac je nastavio svoj savršeni niz tako što je "lažnjakom" pronašao prostor i efektno pogodio donji levi ugao.
Penal Grosa u nadoknadi nije bio jedini za Brajton, već ga je u prvom poluvremenu imao i Nil Mupaj.

Vilijams je u 20. minutu evidentno skrivio kazneni udarac, ali je u napadač domaćih udarac sa 11 metara poslao pored gola.
Tu se ne završava spisak razloga zbog kog će Jirgen Klop i svi u Liverpulu biti kivni na VAR sistem.

Jer, na ovoj utakmici poništena su im čak dva gola zbog ofsajda.

Milimetri su odlučivali u prvom poluvremenu da Mohamed Salah ne bude strelac.

Egipćanin je dobio loptu na skoro 40 metara od gola, krenuo ka protivničkoj mreži i uspeo da je zatrese.

Linijski sudija je ostao nem, Salah je proslavio svoj pogodak, a onda su iz VAR-a izvukli čuvene linije i primetili da je Salah za milimetre bio bliži protivničkom golmanu.

A radilo se o situaciji 40 metara udaljenoj od gola.
U 83. minutu je i Sadiju Maneu poništen gol, ali ovog puta potpuno opravdano jer bio u nedozvoljenoj poziciji barem za pola metra.