Rutinska pobeda Crvene zvezde u Novom Sadu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u Novom Sadu, u meču 15. kola Superlige Srbije – 2:0 (1:0).

Nedelja, 22.11.2020.

16:30

Zvezda je rutinski savladala Vojvodinu, što joj je sedma uzastopna pobeda u Novom Sadu.

Crveno-beli sada imaju 9 bodova više od Partizana i 11 od Vojvodine.

Utakmica je počela pritiskom Vojvodine.

Već u 40. sekundi se istakao Borjan dobrom odbranom, pošto je gađao sa ivice kaznenog prostora Vukadinović.

Vojvodina je vezala tri kornera, imala nekoliko prilika, a onda se Zvezda oslobodila pritiska.

Krenula je inicijativa gostujuće ekipe. Napadali su gosti, imali su jednu solidnu šansu preko Bena, koji je sa 18 metara iz slobodnog udarca gađao preko gola.

Vodeći pogodak postigao je Milan Gajić u 26. minutu.

Ostavili su ga samog na ivici šesnaesterca i on je pogodio dobrim udarcem donji desni ugao i doneo prednost Zvezdi.

Do kraja prvog dela igre su Ivanić i Milunović imali po jedan udarac, ali su oba otišla pored gola. Zvezda je od starta drugog poluvremena napadala i želela je drugi gol.

Prvo je Ivanić šutirao preko gola sa ivice kaznenog, da bi onda golman Vojvodine odbranio dva dobra šuta Falčinelija.

Ben je sa 25 metara gađao iz slobodnog udarca direktno u golmana i Zvezda je u narednih 15-ak minuta spustila nogu sa gasa.

Vojvodina je pokušavala da posle prekida ugrozi goste, ali nisu imali nijednu pravu priliku.