Čelsi lako prošao kroz Njukasl VIDEO

Fudbaleri Čelsija nisu se previše istrošili da bi došli do nova tri boda na gostovanju Njukaslu – 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Subota, 21.11.2020.

15:25

Photo by Lindsey Parnaby - Pool/Getty Images

Tim Franka Lamparda je demonstrirao veliki kvalitet više u odnosu na "svrake", te njegov trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

"Plavci" su na "Sent Džejms Parku" dominirali tako da su mnogi na društvenim mrežama primetili da domaći igrači kao da nisu ni izašli iz svlačionice.

Zapravo, bio je tu nespetni Federiko Fernandes koji je u 10. minutu postigao komičan autogol.

Ris Džejms je centrirao sa desne strane, a Argentinac ispred Bena Čilvela, koji nije napravio prekršaj, sproveo loptu u sopstvenu mrežu.
Čelsi je nastavio da stvara šanse i kontroliše posed – u prvom poluvremenu su gosti imali čak 80 odsto lopte u svojim nogama.

Ipak, drugo gol nije došao u tom periodu, već u nastavku i to nakon 20 minuta igre.

Timo Verner je izveo fantastičan prodor, prošao je pored dvojice igrača Njukasla kao dane postoje i onda nesebično poslužio Tamija Ejbrahama.

Mladi napadač Čelsija je tu šansu iskoristio i od stative poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.