Hrvatska "imala" evropskog prvaka, pa izgubila kiksom u 91. VIDEO

Fudbaleri Portugala pobedili su Hrvatsku 3:2 u Splitu na kraju drugog izdanja Lige nacija.

Izvor: MS

Utorak, 17.11.2020.

22:39

Hrvatska
EPA-EFE/ANTONIO BAT

Hrvati su na Poljudu odigrali egal meč sa evropskim prvakom, predvođen Kristijanom Ronaldom, ali su ipak pretrpeli poraz koji ih neće boleti, jer je Francuska pobedila Švedsku 4:2 i ostavila "vatrene" u eliti ovog takmičenja.

Heroj pobede bio je štoper Mančester sitija Ruben Dijaš golom u 91. minutu posle kiksa golmana Dominika Livakovića.

To mu je bio drugi na utakmici jer je pogodio i u 58. minutu.
Prethodno je Hrvatska imala start iz snova, povela je preko Matea Kovačića na isteku pola sata i država sve pod kotrolom sve do 51. minuta.

Tada je drugi žuti karton dobio Marko Rog i stvari su se promenile.

Ubrzo je Portugal preokrenuo preko Žoaa Feliksa i činilo se da ide ka trijumfu.
Međutim, "kockasti" se nisu predavali, pre svih sjajni Kovačić, koji je još jednom pogodio.

Činilo se tako da će Hrvati izdržati, ali nisu.

Sve zbog Dijaša. Srećom po njih, nije se to odrazilo na tabelu.
Za to moraju da zahvale Franucuskoj...

Svetski šampioni su potvrdili prvo mesto i zašto idu u borbu po trofej.

Iako su gosti poveli preko Viktora Klaesona već u petom minutu, dok poluvremena je usledio preokret.

Pogađali su Olivije Žiru i Benžamin Pavar, a golgeter Čelsija je još jednom pogodio na startu drugog dela i rešio sve dileme.

U samom finišu su se zatresle mreže na obe strane. Robin Kvajson je uneo neizvesnost, a Kingli Koman ubio svaku nadu Skandinavaca, koji će morati u B Ligu nacija.