Ubedljiva pobeda Zvezde za 5/5

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku u meču petog kola ABA lige – 88:62.

Ponedeljak, 02.11.2020.

17:15

Crveno-beli su nastavili pobednički niz i ovo im je peta uzastopna pobeda u ABA ligi od starta sezone.

Krka ostaje pri dnu tabele sa četiri poraza i samo jednom pobedom.

Meč su obe ekipe slabo otvorile, pošto u prva tri minuta nije postignut nijedan poen.

Lojd se prvi upisao na semafor i serijom 5:0 doneo Zvezdi prednost.

Krka je igrala agresivnu i dobru odbranu, nisu dozvoljavali Zvezdi da igra svoju igru, pa je cela prva četvrtina bila 'klackalica'.

Zvezda je šutirala ispod 30% i imala +3 posle prvih 10 minuta, a sve su to popravili u drugoj deonici.

Raizgrao se O'Brajant, ispratio ga je Jagodić Kuridža i Zvezda je serijom 12:2 došla do dvocifrene prednosti.

Nastavili su istom ritmu do kraja poluvremena i na odmor su otišli sa +15.
Krka je solidno otvorila drugo poluvreme i malo smanjila prednost, ali ponovo je Zvezda podigla nivo igre.

Gosti su pravili veliki broj faulova i Zvezda je lako realizovala slobodna bacanja.

Lojd je pogodio trojku uz faul, Simonović je pogodio trojku iz kornera i tada je Zvezda otišla na maksimalnih +19.

Krka je pravila veliki broj faulova, pa je Zvezda posle tri četvrtine šutnula 32 slobodna bacanja i pogodila 28.

Na kraju treće deonice imali su +21 i jasno je bilo da će doći do pobede.

Četvrta četvrtina bilo je odrađivanje posla.