Fudbaleri Šalkea i Štutgarta odigrali su 1:1 u šestom kolu Bundeslige.

Izvor: PT

Petak, 30.10.2020.

22:30

Photo by Friedemann Vogel-Pool/Getty Images

Ekipa iz Gelzenkirhena nije uspela da dođe do tri boda u šestom meču zaredom, te se nalaze na pretposlednjem mestu sa svega dva boda i gol razlikom 3:20.

Sa druge strane Štutgart se nalazi na četvrtom mestu sa devet bodova, ali i utakmicom više u odnosu na Leverkuzen, Menhengladbah, Verder...

Matija Nastasić odigrao je 70. minuta za Šalke.

Domaći fudbaleri prvi su došli do prednosti. Tijav je u 30. minutu pogodio za 1:0 i sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Štutgart je u drugom poluvremenu izašao znatno spremnije i u 56. minutu došli su do izjednačenja iz penala.

Nastavili su gosti da napadaju, a veliku šansu u 86. minutu imao je Gonsalo Kastro, ali mu je golman odlično odbranio.

Do kraja nije bilo golova i ostalo je 1:1.