Kalinić odličan, ali nedovoljno za Milutinova i CSKA

Košarkaši CSKA su u Moskvi pobedili Valensiju rezultatom 84:75 u šestom kolu Evrolige.

Izvor: LN

Četvrtak, 29.10.2020.

20:01

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

CSKA je na učinku od tri poraza i tri pobede, dok Valensija, sa utakmicom manje, ima tri trijumfa i dva neuspeha.

Na ovom meču su nastupala čak tri srpska igrača – Nikola Milutinov za domaćina, a Nikola Kalinić i Vanja Marinković kod gostiju.

Milutinov je imao tri poena, osam skokova i tri asistencije, Kalinić 15 poena i po tri skoka i asistencije, a Marinković sedam poena i tri uspešna dodavanja.

Moskovljani su slomili otpor rivala u zavrnici druge četvrtine, pa su na pauzu otišli sa +9.

Valensija je uspela da se vrati, dođe na poen za ostatka, ali sredinom četvrte deonice CSKA je dodao gas i otišao na novu dvocifrenu prednost koju nije ispustio.

Najbolji kod domaćina bili su Majk Džejms sa 17 i Vil Klajburn sa 15 poena, a kod gostiju je pored Kalinića dvocifren bio samo Luj Laberi sa deset poena. U drugom meču kola Žalgiris je slavio pobedu na gostovanju ASVEL-u sa 83:74.

Francuski tim je odlično počeo meč i na poluvreme otišao sa +9, iako je njihova prednost bila još veća.

Gosti su se vratili u meč tokom treće deonice, a onda potpuno razbili rivala u četvrtoj (26:14) i mirno priveli meč kraju.

Kod pobednika najbolji je bio Marijus Grigonis sa 25 poena, a kod gubitnika Čarls Kahudi sa 18.