Tadićev gol nedovoljan, Sapata junak Atalante; Liverpul siguran VIDEO

Atalanta i Ajaks odigrali su nerešeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:2).

Utorak, 27.10.2020.

22:51

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Strelac na ovom meču bio je i zamenik kapitena reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Ajaks je pred gostovanje Atalanti imao niz od 15 utakmica bez poraza u Ligi šampiona u gostima, uključujući i kvalifikacije.

Iako se očekivalo da Atalanta bude dominantan tim, ipak je iskustvo igranja u ovim utakmicama na strani Ajaksa.

Do prednosti su došli u 30. minutu.

Gosens je katastrofalnim startom srušio Traorea i sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa Dušan Tadić i rutinski je pogodio mrežu za vođstvo tima iz Amsterdama.
Drugi pogodak stigao je u 38. minutu.

Traore je u padu smestio loptu u mrežu i ovaj gol "ide na dušu" golmanu Atalante.
A onda Atalanta u svom stilu brzo dolazi do izjednačenja.

Duvan Sapata je u 54. minutu prvo pogodio na asistenciju kapitena Papua Gomesa.
Izjednačenje je stiglo u 60. minutu.

Ponovo je strelac bio Sapata, a ovog puta je pocepao mrežu Onane, posle dobrog dodavanja hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.
Atalanta je nastavila da napada i mogla je da dobije i penal, kada je Taljafiko igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija ocenio da nije bilo materijala za jedanaesterac.

Onana je odbranio dva dobra šuta, posebno jedan opasan Marija Pašalića i Ajaks je delovao dosta slabije nego u prvom poluvremenu.

Na kraju, rezultat se nije menjao i bodovi su podeljeni.
Liverpul je kod kuće savladao šampiona Danske Mitjiland – 1:0 (0:0).

Klop je protiv Mitjilanda odlučio da odmori napadačku trojku Salah – Mane – Firmino, pa su na terenu bili Žota, Minamino, Šaćiri i Origi.

Problem je nastao i kada se Fabinjo povredio i morao je da napusti igru u 38. minutu.

Mitjiland je igrao hrabro, imao je jedini šut u okvir gola u prvom poluvremenu, kada je Drejeru u trećem minutu dobar udarac odbranio Alison.

Liverpul je prvi deo igre završio bez udarca u okvir gola i to je bilo poluvreme za zaborav.

Uozbiljio se Liverpul i došao do vodećeg gola u 55. minutu.

Strelac je bio Žota, na asistenciju Aleksandera-Arnolda.