"Savršen het-trik" Roberta Levandovskog

Kada jedan igrač postigne tri gola na meču i to glavom, levom i desnom nogom, onda se to zove "savršeni het-trik".

Izvor: SS

Subota, 24.10.2020.

17:25

Photo by Lukas Barth-Tuttas - Pool/Getty Images

Upravo to je uspeo da uradi Robert Levandovski u pobedi minhenskog Bajerna nad Ajntrahtom iz Frankfurta – 5:0 (2:0).

Poljski reprezentativac je tako došao do brojke od 10 golova u sezoni, posle samo pet kola Bundeslige.

Još jedan blistavi dan Levandovski je najavio u 10. minutu susreta kada mu je asistenciju udelio Kingsli Koman.

Tada je dao gol levom nogom.

Zatim je u 26. minutu sjajno skočio posle kornera i glavom zatresao mrežu.

Posle 15 minuta igre u nastavku meča konačno je dao gol i jačom desnom nogom čime je kompletirao "savršeni het-trik". Do kraja susreta su Liroj Sane u 72. i Džamal Musijala potvrdili trijumf Bavaraca od 5:0.

Lajpcig je do trijumfa nad Hertom stigao posle preokreta, pošto su gosti poveli u osmom minutu golom Kordobe.

Izjednačio je Upamekano samo tri minuta kasnije a Marsel Sabicer u 77. minutu iz penala doneo trijumf "bikovima":

Union Berlin i Frajburg su podelili bodove remijem 1:1, a Borusija Menhengladbah je u gostima bila uspešna protiv Majnca rezultatom 3:2. Bundesliga, 5. kolo:

Bajern – Ajntraht 5:0 (2:0)