Arsenal i Roma za pet minuta preokrenuli, PAOK i Zvezdin "dželat" remizirali

18:00

Arsenal i Roma za pet minuta preokrenuli, PAOK i Zvezdin
EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Bilo je izuzetno zanimljivo na terenima širom starog kontinenta, a favoriti su bili manje-više uspešni.

Razočarao je Napoli, Arsenal i Roma su preokrenuli, dok su PAOK i Omonija u međusobnom duelu remizirali 1:1.

Trijumfe su ostvarili još i Leverkuzen, Kluž, Molde, Benfika, Granada, Rendžers, Hapoel Ber Ševa i Sosijedad.

Grupa A

Fudbaleri Rome gostovali su Jang Bojsu u Bernu u jednom od derbija prve runde.

Švajcarski šampion je dobro počeo i u 14. minutu poveo iz penala preko Ensamea.

"Vučica" nije bilo baš dobra ni u posle primljenog gola, do kraja susreta su samo šest puta uputili udarac ka golu rivala, ali cilj su ispunili, stigli su do preokreta.

Za samo pet minuta, Peres i Kumbula doneli su pobedu svojoj ekipi.

Pokušavali su igrači Jang Bojsa da izbegnu poraz u finišu.

Najbliži su bili u 86 .minutu, kada je Elija Meščak šutirao a Pau Lopes odbranio.

Ostalo je 2:1 za Romu.

U drugom meč ove grupe Kluž je savladao CSKA iz Sofije na gostovanju sa 2:0.

Strelci su bili Rondo u 53, odnosno Dek u 74. sa bele tačke.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Grupa B

U grupi B još jedan velikan je slavio posle preokreta na gostovanju. U pitanju je Arsenal.

"Tobdžije" su pobedile bečki Rapid sa 2:1.

Domaći su poveli u 51. preko Fountasa, da bi Arsenal za samo četiri minuta u potpunosti preokrenuo rezultat.

Precizni su bili David Luiz i Pjer Emerik Obamejang.

U drugoj utakmici ove grupe Molde je posle preokreta savladao Dandalk sa 2:1.

Oni su tek u drugom poluvremenu slomili otpor domaćih, koji su prednost imali sve do 62. minuta.

Grupa C

Najubedljiviji bio je Leverkuzen, koji je deklasirao Nicu sa 6:2.

Francuska ekipa se držala koliko toliko samo u prvih pola sata, ali je kasnije pretrpela "potop".

Pogađali su redom Amiri, Alario, Diabi, Virc, te Belarabi dva puta.

Za goste su golove postigli Guiri i Klod Moris.

Hapoel Ber Ševa savladala je Slaviju iz Praga sa 3:1.

Dugo je bilo nerešeno, da bi u poslednjih pet minuta Akolatse doneo pobedu izraelskoj ekipi.

Grupa D

Zanimljiv duel odigrali su Leh i Benfika, a pobedu je odnela portugalska ekipa sa 4:2.

Dva puta je Benfika vodila, ali je poljski tim uspevao preko Išaka da se vrati.

Ipak, Njunjez je u drugom poluvremenu postigao još dva gola, kompletirao het-trik i doneo trijumf svojoj ekipi.

Trijumf je ostvario i Rendžers, koji je na gostovanju savladao Standard iz Liježa sa 2:0.

Strelci su bili Tavernije iz penala i Rufi sa polovine terena u nadoknadi vremena.

Grupa E

Interesantan meč za ovdašnju javnost odigrali su PAOK i Omonija.

Grčka ekipa u svojim redovima ima dvojicu srpskih igrača, Živka i Andriju Živkovića, dok su Kiprani bili tu koji su eliminisali Crven zvezdu iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rezultat je na kraju bio nerešen, 1:1.

Gosti su poveli u 16. minutu preko Bauteka, dok je Murg izjednačio u 56. minutu što je bio i konačan rezultat.

Malo iznenađenje napravila je Granada, koja je slavila u Ajndhovenu protiv PSV-a sa 2:1.

Holanđani su poveli u završnici I poluvremena preko Gecea, da bi Molina i Makis u drugom doneli pobedu Granadi.

Grupa F

Najneefikasnije je bilo u ovoj grupi.

AZ Alkmar je iznenadio Napoli i slavio u Italiji sa 1:0 golom De Vita.

Sa druge strane, Sosijedad se dosta mučio u Rijeci ali je na kraju pobedio sa 1:0.

Pobedu Baskijcima doneo je Džon u trećem minutu sudijske nadoknade.

Golove sa utakmica odigranih u 18.55 možete pogledati ispod u LIVE BLOGU B92.net.