Ubedljiv poraz Mornara

Košarkaši Mornara poraženi su u četvrtom kolu Evrokupa na gostovanju ekipi Levalova, rezultatom 78:65.

Izvor: LN

Utorak, 20.10.2020.

20:13

Crnogorski klub je u Parizu predstavljalo svega osam igrača, a od toga se njih trojica nisu ni upisali u listu strelaca.

Posle četiri odigrana kola na čelu Grupe B Evrokupa su upravo Mornar i Levaloa sa dve pobede, koliko imaju i Budućnost i Unikaha (uz meč manje).

Barani su konstantno gubili tokom prvog poluvremena, ali nisu dopuštali protivniku da se "odlepi" na dvocifrenu razliku.

Uspeli su gosti da se vrate nakon -15 u trećem kvartalu na svega -5 pred poslednjih deset minuta, ali je Levaloa u završnici dodao gas i slavio pobedu bez ikakvih problema.

Najbolji kod pobednika bio je Grek sa 16 poena, a pratili su ga Čikoko sa 14, odnosno Braun sa 11.

Na drugoj strani istakli su se Pulen sa 22 poena, Vajthed sa 18, Smit sa 11 i osam skokova, odnosno Gebrijel sa deset i 12 uhvaćenih lopti.