"Ludnica" – 7 golova, preokret, Đuričić strelac

Fantastičnu utakmicu igrali su fudbaleri Bolonje i Sasuola u kojoj je postignuto čak sedam golova.

Izvor: SN

Nedelja, 18.10.2020.

14:30

Sasuolo je posle preokreta pobedio Bolonju rezultatom 4:3, Siniša Mihajlović ne može da bude zadovoljan, ali Filip Đuričić s druge strane može.

Bolonja je odlično otvorila ovu utakmicu i prva došla do vođstva, kada je Roberto Sorijano već u 9. minutu utakmice postigao pogodak.

Samo devet minuta je trajala radost Bolonje, pošto je Domeniko Berardi uspeo da donese izjednačenje u 18. minutu, a da se na poluvreme ode sa prednošću potsarao se Matijas Svandberg, koji je pogodio na asistenciju Sorijana. U nastavku, Rikardo Orsolini je uspeo da poveća prednost na 3:1 i delovalo je kao da će Bolonja naneti Sasuolu prvi poraz, ali su se gosti ipak nešto pitali.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić, lepo se snašao u kaznenom prostoru posle odlične akcije Sasuola i loptu po zemlji poslao u "malu mrežu" i tako smanjio na 3:2 i najavio povratak svog tima.
Drama se nastavila, a ovoga puta je Frančesko Kaputo bio taj koji je pogodio. Sasuolo je dobio korner, a Kaputo je bio najviši u skoku na drugoj stativi i doneo izjednačenje i povratak na velika vrata.

Za potpuni preokret pobrinuo se igrač Bolonje, Tomijasu koji je postigao autogol u 77. minutu, pa Sasuolo izbija na drugu poziciju, odmah iza Milana sa 10 osvojenih bodova.