Srbija "prosula" 2:0 u Istanbulu!

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno (2:2) protiv Turske u četvrtom kolu Lige B Lige nacija.

Izvor: LN

Sreda, 14.10.2020.

19:15

Srbija
REUTERS/Murad Sezer

"Orlovi" su imali prednost od 2:0, ali do kraja meča nisu uspeli da odole napadima domaćina.

Ovim rezultatom Srbija je i posle četiri kola ostala bez ijedne pobede u Grupi 3, te je i dalje "zakucana" za dno tabele.

Sa druge strane ni Turska nije uspela da zabeleži prvi trijumf pa će se ove dve reprezentacije, gotovo izvesno, do kraja grupne faze boriti za opstanak u Ligi B.

Utakmica je počela ofanzivom Turske uz nekoliko dobrih prilika, ali se Srbija odbranila i potpuno odolela tom pritisku protivnika.

Nakon inicijalne ofanzive domaćina njihov tempo je značajno opao, pa je Srbija preuzela inicijativu.

Dobrih 15 minuta fudbal je bio dosta loš, a onda je manje-više niotkuda Srbija povela – preko heroja iz Osla, Milinković-Savića.

Sergej je iskoristio savršen centaršut Ristića i glavom smestio loptu iza leđa Gunoka.

Naredna velika prilika za "orlove" došla je u 29. minutu, kada je Ristić užasno odreagovao pred golom Turske u situaciji jedan na jedan.

Meč ste mogli da pratite uživo uz naš LIVE BLOG.
Nekoliko minuta kasnije navijači Srbije su se uplašili jer je Mitrović dobio kopačku u glavu od Demirela, ali je on uspeo da ubrzo nastavi meč.

Do kraja prvog poluvremena nije viđena nijedna veća šansa, a "orlovi" su zasluženo vodili.

Tumbaković je na poluvremenu napravio zanimljivu promeni izbacivši Ristića, koji je igrao dosta dobro, pa je umesto njega ušao Mladenović.

Odmah po nastavku Srbija je imala veliku priliku preko Milenkovića, koju nije iskoristila, ali je minut kasnije dobila penal.

Posle fenomenalnog prodora Đuričića uspeo je Milinković-Savić da iznudi penal.
Loptu je na belu tačku stavio Mitrović i izuzetno prezicnim udarcem postigao 36. gol u nacionalnom sastavu.

Srbija je vodila 2:0, na svojoj strani imala i značajno bolju igru, ali...

U 57. meču Turska je odigrala najbolju akciju na meču koju je pogotkom krunisao Hakan Čalhanolu.

Posle tog trenutka Turci su dobili "vetar u leđa" i krenuli još ofanzivije, a naši su bili u blagom nokdaunu.

Ipak, u 65. minutu Srbija je propustila još jednu šansu kada je golman Turske skrenuo udarac Mitrovića u stativu.

Dmitrović je uspeo da par minuta kasnije odbrani jedan veoma opasan udarac Undera, ali nije ništa mogao kada je gol postigao Tufan.
On je uz dosta sreće došao do lopte i samo joj promenio pravac prevarivši Dmitrovića koji je ostao ukupan u mestu, za izjednačenje, odnosno 2:2.

Do kraja meča Srbija je imala još nekoliko kolosalnih prilika.

Demirel je praktično prekinuo slavlje "orlova" pošto je skinuo loptu sa gol-linije posle udarca Vlahovića, a Gunok je u nekoliko navrata sjajno branio.

Ređali su se udarci reprezentativaca Srbije, ali, jednostavno, do gola se nije moglo.

Sve je "krunisano" kada je Vlahović bukvalno u poslednjim sekundama utakmice odjedanput došao do velike prilike, ali šutirao pored gola.

U narednom kolu, 15. novembra, Srbija gostuje Mađarskoj, dok Turska dočekuje Rusiju. Srbija bitniji meč od ovog igra 12. novembra, kada se sa Izraelom u Beogradu bori za plasman na Evropsko prvenstvo.