Košarkaši Partizana poraženi su od Uniksa u meču trećeg kola Evrokupa – 93:70.

Sreda, 14.10.2020.

17:00

Crno-beli doživeli su drugi poraz u Evrokupu.

Odigrali su slab meč u Kazanju, pogotovo napadački i Uniks je zasluženo slavio.

Partizan je slabo otvorio utakmicu, s obzirom da je Erik Mika izgubio tri lopte u prva tri minuta i napravio faul u napadu.

Pored toga, crno-beli izgubili su još tri lopte.

Uniks je igrao odličnu odbranu i spustio Partizan na samo 13 poena u prvoj četvrtini.

Domaćin je do osetnije prednosti stigao zahvaljujući dve trojke Kenana, a onda su se uključili Morgan i Braun i stigao je Uniks do +11 na minut do kraja prve četvrtine.

Dangubić se upisao u poslednjem napadu i spustio taj zaostatak na jednocifrenu prednost za kraj prve četvrtine (22:13). Uniks je dobro otvorio drugu deonicu i brzo stigao do +13.

Partizan je stao u zonu i to im se isplatilo, pa su dobrom odbranom zaustavili domaćina.

Ipak, ništa nije funkcionisalo u napadu, sve do pred kraj prvog poluvremena, kada su se razigrali Miler-Mekintajer i Nikola Janković i vratili Partizan na samo četiri poena zaostatka.

Posle dvojke Morgana, Zagorac pogađa trojku za minus tri, a Kenan bacanjima donosi +5 Uniksu i rezultat na poluvremenu bio je 37:32 za Uniks. Slabo je Partizan otvorio drugo poluvreme i Uniks serijom 11:2 dolazi ponovo do dvocifrene prednosti.

Nije mogao Partizan da se vrati u ritam iz druge četvrtine, pa posle nekoliko promašaja Holand pogađa trojku za najvećih +15.

Nije mogao Partizan ništa da pogodi, postigao je samo 8 poena za 7 minuta, dok je Uniks rešetao sa svih strana, a pogotovo za tri poena.

Na tri minuta do kraja treće četvrtine, trojkama Kenana i Smita Uniks dolazi do +22.

Pokušavao je Partizan da se vrati i na kraju serijom poena smanjio zaostatak na 14 poena pred poslednjih 10 minuta (67:53).

Crno-beli su na polovini poslednje četvrtine imali zaostatak od 10 poena i pokušavali su da se vrate u utakmicu.

Ipak, Uniks je napravio seriju od 6:0 i ponovo došao na +16.

Do kraja su rutinski održali prednost i došli do trijumfa.

Uniks su do pobede predvodili Kenan sa 23, Morgan sa 22, Holand sa 16, Braun sa 15 i Smit sa 13 poena.

Što se Partizana tiče, najefikasniji bio je Nikola Janković sa 12 poena.

Pratili su ga Jaramaz sa 11 i Miler-Mekintajer sa 10 poena.

Evrokup, 3. kolo Grupa A: Bahčešehir – Huventud 72:91 Uniks – Partizan 93:70 Venecija – Burž (odloženo)