Vanserijska utakmica u Nemačkoj, Ukrajina iznenadila Španiju VIDEO

Fudbaleri Nemačke i Švajcarske odigrali su nerešeno (3:3) u trećem kolu A Lige nacija.

Izvor: MT

Utorak, 13.10.2020.

22:35

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fenomenalan meč odigrali su "panceri" i "časovničari", a viđeno je šest pogodaka, od kojih su neki bili vanserijski.

U Kelnu, gosti su bolje započeli utakmicu, dva puta vodili, ali na kraju podela bodova čini se kao pravedna.

Švajcarska je povela preko Gavranovića već u 5. minutu, da bi prednost fenomenalnim golom duplirao Remo Frojler, koji je lepo lobovao Manuela Nojera.

Nije mnogo trebalo domaćima da smanje, a strelac je bio Timo Verner, koji je nekako pronašao put do mreže Zomera.

Nemačka se u meč vratila početkom drugog poluvremena preko Haverca, ali je Gavranović svojim drugim pogotkom ponovo doneo prednost svojoj selekciji.

Konačan rezultat postavlja Serž Gnabri, možda i najlepši golom na utakmici.
U drugom meču ove grupe, Ukrajina je napravila iznenađenje, pobedivši Španiju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Cigankov u 76. minutu.

Izabranici Andreja Ševčenka odigrali su neočekivano zrelo i dobro, nakon poraza od Francuske od 7:1 i Nemačke 2:1.
Stanje u ovoj grupi se komplikuje, pošto je Španija prva sa sedam bodova.

Ispod nje su Nemačka i Ukrajina sa po šest, dok je Švajcarska poslednja sa dva.