Los Anđeles Lejkersi su NBA šampioni!

Nedelja, 11.10.2020.

00:30

Photo by Douglas P. DeFelice/Getty Images

Los Anđeles Lejkersi savladali su Majami Hit u šestoj utakmici velikog NBA finala – 106:93 i tako su zatvorili finalnu seriju rezultatom 4-2.

MVP finala je Lebron Džejms, koji je imao tripl-dabl (28 poena, 14 skokova, 10 asistencija).

Slavna franšiza iz Los Anđelesa stigla je do 17. titule, čime se izjednačila na vrhu večne liste sa Boston Seltiksima po broju osvojenih titula.

Lejkersi su bolje otvorili meč.

Hiro je izgubio dve lopte, Adebajo promašio dva zicera, Džimi se nije upisao u prvih šest minuta, što su Lejkersi iskoristili.

Prednjačio je Lebron sa 6 poena, Deni Grin je pogodio trojku, sigurni su bili i na ulazu, a posle prve polovine prve četvrtine imali su +5, pa je tajm-autom morao da reaguje Erik Spolstra. Posle tajm-auta, Krauder sa tri slobodna bacanja i Hiro sa polaganjem donose izjednačenje, a Lejkersi sa vezana četiri poena se vraćaju na +4.

Kendrik Nan je pogodio trojku čim je ušao, pa je Vogel morao da traži tajm-aut.

Do kraja prve četvrtine videli smo nekoliko zanimljivih situacija.

U igru je ušao i Goran Dragić.

Rondo se ozbiljno razigrao i sa 9 poena za 6 minuta doneo Lejkersima +8 na kraju prve deonice, dok je drugu takođe otvorio poenima.

Na startu druge četvrtine su Lejkersi otišli na +12 zahvaljujući Lebronu i Rondu, pa je Spolstra morao da ugasi požar. Ništa to nije pomoglo Majamiju, koji je nastavio da gubi lopte i promašuje trojke, a sve su to Lejkersi koristili na drugoj strani.

Batler je imao samo šest poena i tri asistencije za 18 minuta košarke, Dragić je uspeo da postigne dva poena iz četiri pokušaja, Adebajo je bio slab na skoku i pravio je greške u napadu...

Rondo je nastavio u svom ritmu, Moris je pogodio trojku, pa je novi tajm-aut Spolstre došao na polovini druge četvrtine kada je bilo +15.

Ništa to nije pomoglo Majamiju, koji je igrao katastrofalno u napadu i ništa nije mogao da pogodi.

Na drugoj strani su dominirali Lebron i Dejvis, Rondo je nastavio u istom ritmu, ispratili su Karuzo i Poup, pa su Lejkersi na brzinu pregazili Majami i na dva minuta do kraja poluvremena došli do +24.

Spolstra je istrošio i četvrti tajm-aut, a Poup je vezao dve trojke i Lejkersi su imali neverovatnih +30.

Na kraju prvog poluvremena bilo je +28, što je druga najveća prednost na poluvremenu u istoriji NBA finala. Ništa se nije promenilo ni u trećoj četvrtini, pošto su Lejkersi otišli na maksimalnih +32.

Održavali su veliku prednost i bilo je jasno da nema povratka za Majami, koji je samo želeo da ublaži ovu katastrofu.

Lejkersi su nastavili u svom stilu, pa je prednost na četiri minuta do kraja treće četvrtine bila najvećih +33.

Na kraju treće četvrtine bilo je +29. Poslednju deonicu Majami otvara serijom 7:0, tačnije 11:3 i smanjuje zaostatak na 21 poen.

Lejkersi su do kraja utakmice održavali veliku prednost i na kraju zasluženo došli do pobede i do titule.

Igrač utakmice bio je Lebron Džejms sa novim tripl-dablom, 28. u plej-ofu i 11. u finalu.

Upisao je 28 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

Istakli su se i Dejvis sa 19 poena i 15 skokova, Rondo sa 19 i Kaldvel Poup sa 17 poena.

Što se tiče Majamija, najefikasniji bio je Bem Adebajo sa 25 poena, 10 skokova i 5 asistencija.

Pratili su ga Džimi Batler sa 12 poena, 7 skokova i 8 asistencija, Krauder sa 12 poena i Robinson sa 10.