Jović nije iskoristio svoje šanse – zamenio ga Vinisijus i doneo pobedu Realu VIDEO

Real Madrid savladao je Valjadolid u meču četvrtog kola španske LaLige – 1:0 (0:0).

Sreda, 30.09.2020.

23:23

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Srpski reprezentativac Luka Jović ponovo je dobio šansu od početka, u tandemu sa Benzemom.

Igrao je do 58. minuta, kada ga je zamenio Vinisijus Žunior, što će se ispostaviti kao ključni trenutak utakmice.

Real se dosta mučio u utakmici sa Valjadolidom.

U prvom poluvremenu su bili bezidejni i ništa nisu mogli protiv dobro postavljenih gostiju, a razigrali su se u drugom poluvremenu.

Luka Jović imao je fantastičnu priliku na startu drugog poluvremena, kada je gađao glavom u 48. minutu, ali mu je Himenes odlično odbranio udarac.
Na drugoj strani smo sličnu situaciju videli kada je Kurtoa odbranio šut Vajsmana posle nekoliko minuta.

Jović je izašao, ušao je Vinisijus, koji je posle sedam minuta na terenu postigao vodeći pogodak.

Sjajno se snašao u šesnaestercu i pogodio za vođstvo Reala u 65. minutu.
Propustio je kasnije još jednu dobru priliku, a Modrić je pogodio stativu.

Ovo je druga pobeda šampiona Španije u novoj sezoni.

Eibar Marka Dmitrovića nastavlja da tone.

Poraženi su i treći put zaredom u novoj sezoni.

Bolji od njih bio je Elče – 0:1 (0:1).

Jedini gol postigao je Boje u 37. minutu, a Esposito je u 52. promašio penal za izjednačenje.