Sreda, 30.09.2020.

22:54

EPA-EFE/DIMITRIS TOSIDIS

Prošli su Bešiktaš i Benfiku, ali nisu mogli pored Krasnodara.

Ruski tim slavio je kod kuće u prvom meču sa 2:1, a istim rezultatom rešili su i utakmicu u Solunu.

Srpski fudbaleri Živko i Andrija Živković odigrali su ceo meč.

Imao je PAOK svoje šanse koje nije iskoristio u prvom poluvremenu, dok su se u drugom još više otvorili i primili gol.

Mihalidis je postigao autogol i u 73. minutu je Krasnodar poveo.
Uspeo je El Kaduri da izjednači u 77. minutu i delovalo je da ćemo gledati neizvesnu i napetu završnicu.
Ipak, Remi Kabelja već u sledećem napadu donosi novu prednost Krasnodaru i plasman u grupnu fazu Lige šampiona.
Salcburg je opravdao ulogu favorita i lako savladao Makabi Tel Aviv kod kuće – 3:1 (2:1).

Golove za Salcburg postizali su Daka u 16. i 68. minutu i Sobolaj u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, dok je Karzev u 30. minutu pogodio za Makabi.

Zanimljivo je bilo u Danskoj, gde je Mitjilend uspeo da se domogne plasmana u grupnu fazu.
Posle 0:0 u Pragu, kod kuće su savladali Slaviju posle preokreta – 4:1 (0:1).

Vodila je Slavija od trećeg minuta golom Olanijke i delovalo je da će tim iz glavnog grada Češke ponovo igrati Ligu šampiona.

Šampion Danske je izjednačio preko Kabe u 63. minutu i sve je bilo otvoreno.
Slavija se povukla i imala je rezultat koji je vodi dalje, ali onda je jedan igrač Slavije igrao rukom i sudija je pokazao na belu tačku.

Šolc je prvo promašio penal, ali se izvođenje ponovilo, pa je pogodio u 83. minutu za vođstvo domaće ekipe.

Slavija se potpuno otvorila u završnici i primila još dva gola.

Onjeka je pogodio u 88, a Drajer u 91. minutu.