Kamara odmenio Mitrovića, Fulam u osmini finala Liga kupa

Fulam se pobedom nad Šefild Venzdejem plasirao u osminu finala Liga kupa – 2:0 (1:0).

Sreda, 23.09.2020.

21:55

Photo by Paul Childs-Getty Images

Srpski reprezentativac i najbolji strelac Fulama Aleksandar Mitrović nije igrao na ovom meču.

Prošlogodišnji najbolji strelac Čempionšipa nije bio ni u protokolu.

Zamenio ga je Kamara u samom vrhu napada i postigao je vodeći pogodak u 9. minutu.

Prednost je duplirao Rid u 32. minutu.

Fulam će u osmini finala igrati protiv Brentforda.

Još dva premijerligaša i jedan drugoligaš plasirali su se u osminu finala. Barnli je kao gost savladao Milvol (2:0) golovima Braunhila u 45. i Vidre u 93. minutu, dok je Brajton takođe u gostima savladao Preston (2:0).

"Galebove" su u osminu finala odveli Jahanbaš golom u 57. minutu i Mekalister pogotkom u 75. minutu.

Barnli igra protiv boljeg iz meča Mančester siti – Bornmut, dok će Brajton igrati protiv Mančester junajteda.

Stouk je kod kuće bio bolji od Džilinhema – 1:0 (1:0).

Slavili su golom Kembela u 37. minutu, a naredni protivnik biće im pobednik duela Bristol siti – Aston Vila.