Siti pobedom započeo napad na titulu VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vulverhempton u svom prvom meču u Premijer ligi – 3:1.

Izvor: LN

Ponedeljak, 21.09.2020.

23:08

Photo by Nick Potts - Pool/Getty Images

Siti je pauzirao u prvom kolu zbog zakasnelih obaveza u Evropi prošle sezone, a i drugom je za rivala imao neugodne Vulvse.

Izabranici Pepa Gvardiole ipak nisu imali problem za savladaju najprijatnije prošlosezonsko iznenađenje lige.

Od prvog minuta krenuli su da napadaju "građani", a to im se isplatilo u 19. minutu kada je Romen Sais srušio Kevina de Brujnea u svom kaznenom prostoru.

Najbolji igrač Premijer lige je preuzeo odgovornost i doneo prednost svojoj ekipi.

Samo 12 minuta kasnije prednost Sitija je duplirana posle sjajne timske akcije i asistencije Rahima Sterlinga reprezentativnom kolegi Filu Fodenu, koji je pogodio mrežu Ruija Patrisija.
Do kraja poluvremena obe ekipe su imale po jednu dobru priliku, ali promene rezultata nije bilo.

Prvu priliku u nastavku je propustio Gabrijel Žezus, a istom merom odužio mu se Danijel Podens u 60. minutu utakmice.

Linijski sudija sprečio je Žezusa da dođe do gola jer je podigao zastavicu, ali ništa nije moglo sprečiti Raula Himenesa da zatrese mrežu Edersona u 79. minutu i da nadu svojoj ekipi.
Vulvsi nisu uspeli da stvore značajniju priliku sve do kraja utakmice, ali su uspeli da prime još jedna gol, i to nakon što je istekla sudijska nadoknada.

U listu strelaca se u 95. minutu upisao i Gabrijel Žezus.

U trećem kolu, 27. septembra Siti dočekuje Lester, dok Vulvsi idu u London na megdan Vest Hemu.