Pirlo debitovao pobedom na krilima letnjeg pojačanja VIDEO

Devetostruki uzastopni šampion Italije Juventus je pobedom nad Sampdorijom 3:0 (1:0) otvorio novu sezonu u Seriji A.

Izvor: SS

Nedelja, 20.09.2020.

22:48

Photo by EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Ovaj trijumf će ostati upamćen po tom što je Andrea Pirlo debitovao kao prvi trener Torineza.

"Stara dama" je lako stigla do bodova, a prvi gol u šampionatu postiglo je letnje pojačanje iz Atalante Dejan Kuluševski.

Meč je počeo tako što je u 13. minutu Kuluševski dočekao odbitak posle prodora Kristijana Ronalda i levom nogom plasirao loptu u dalji ugao gola Sampe.
Takav početak je skinuo teret sa leđa i igračima, ali i treneru Pirlu.

Valja istaći da se u dobrom svetlu pokazao i Veston Mekini, još jedan novajlija ovog leta.

U 24. minutu je Kristijano Ronaldo pogodio prečku, a u drugom poluvremenu sve je bilo mnogo mirnije.

Sve do 79. minuta nije bilo golova, a onda je Leandro Bonući pogodio posle kornera i dosta odbitaka u kaznenom prostoru Đenovljana.