Raspucani Everton – het-trik Kalvert-Luina i prvenac Rodrigesa

Fudbaleri Evertona ubedljivo su sa 5:2 (2:1) savladali Vest Bromvič Albion u prvoj utakmici drugog kola Premijer lige.

Izvor: SS

Subota, 19.09.2020.

15:40

Meč je obeležio Dominik Kalvert-Luin koji je postigao het-trik i Džejms Hodriges koji je postigao prvenac u novom klubu i Engleskoj.

Ipak, meč nije počeo dobro po "karamele", jer je tim Slavena Bilića prvi došao u prednost golom DIangane.

Međutim, već do poluvremena rezultat je bio preokrenut. Kalvert-Luin je izjednačio u 31. minutu, a u 45. Rodriges sjajnim udarcem sa distance preokrenuo na 2:1.

Već u sledećem napadu je Kolumbijac isprovocirao Kirana Gibsa da ga udari i usledio je direktan crveni karton za bivšeg reprezentativca Engleske.
Sve posle toga je krenulo na vodenicu Evertona, iako je Mateuš Pereira prelepim golom u drugom minutu nastavka poravnao na 2:2.
Sa igračem manje VBA nije mogao da se suprotstavi timu Karla Ančelotija i primio je još tri gola do kraja.

Najpre je Kin doneo novu prednost, a onda je u razmaku od pet minuta Kalvert Luin dao još dva gola.

U 62. i 66. minutu je stigao do het-trika i tako postavio konačnih 5:2.