Čilić "počistio" Gofana VIDEO

Hrvatski teniser Marin Čilić pobedom od 2-0 u setovima nad Davidom Gofanom plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu.

Izvor: LN

Sreda, 16.09.2020.

12:49

Čilić
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Čilić je neočekivano lako, posle samo sat i 11 minuta, došao do trijumfa od 6:2, 6:2.

U oba seta Hrvat je napravio po dva brejka i imao brejk lopte da napravi i treći, dok protivniku nije dopustio nijednu priliku.

U osmini finala protivnik će mu biti bolji iz duela Kaspera Ruda i Lorenca Sonega. Očekivanu pobedu ostvario je i domaći igrač Mateo Beretini, koji je eliminisao Argentinca koji je napravio veliko iznenađenje (prošao kvalifikacije, pa izbacio Džumhura i Štrufa) Federika Koriju.

Beretiniju je za trijumf bilo potrebno sat i 21 minut – 7:5, 6:1.

U trenutku kada je Italijan servirao za prvi set Korija je uspeo da vrati brejk, izjednači, ali je to bilo praktično sve što je viđeno od njega.

Od 5:5 u prvom setu Mateo je osvojio osam od narednih devet poena i plasirao se u osminu finala.

On u tom delu Rima čeka pobednika duela Borna Ćorić – Stefano Travalja.