Ovo ni Spilberg ne bi režirao – Živković izbacio Benfiku iz Lige šampiona! VIDEO

Srpski fudbaler Andrija Živković postigao je gol na meču Lige šampiona protiv Benfike.

Izvor: LN

Utorak, 15.09.2020.

21:38

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Fubaleri Živkovićevog PAOK-a pobedili su portugalski klub u pretposlednjem kolu kvalifikacija za LŠ rezultatom 2:1.

Doskorašnji fudbaler upravo Benfike je u 66. minutu drugi put nastupio za grčki klub (prvi put u ligi dobio 15 minuta) i samo devet minuta kasnije postigao i prvi gol.

Nekadašnji fudbaler Partizana je pre tačno nedelju dana potpisao za tim iz Soluna, a u Benfiki je prethodno proveo izuzetno neproduktivne četiri godine.

Rezultat posle Andrijinog gola bio je 2:0 za PAOK, tako da je Srbin praktično svoj bivši klub izbacio iz Lige šampiona – 20 dana nakon što je sa njim raskinuo ugovor!

Srbin se poneo izuzetno profesionalno nakon postizanja gola, pa je samo stao u mesto, podigao ruke i odbio da krene u proslavu.
Prethodno se za vođstvo PAOK-a pobrinuo Dimitris Janulis u 63. minutu utakmice.

Benfika je napadala nakon kapitulacije, ali nije uspevala da stvori velike šanse. To im se desilo tek u 95. minutu kada je Rafa Silva uspeo da matira čuvara mreže domaćina, još jednog Živkovića iz Srbije – Živka, 31-godišnjeg bivšeg golmana Partizana.
Ipak, vremena na satu je bilo premalo da bi se došlo do potpunog preokreta.

PAOK će se za elitu boriti sa ruskim Krasnodarom, dok će Benfika okušati sreću u kvalifikacijama za Ligu Evrope.