Fudbaleri Dinamo Kijeva prošli su u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad AZ Alkmarom.

Izvor: LN

Utorak, 15.09.2020.

21:04

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Ukrajinski klub je obezbedio barem igranje u grupnoj fazi Lige Evrope naredne sezone pobedom od 2:0.

Za Ligu šampiona će se boriti protiv boljeg iz okršaja belgijskog Genta i austrijskog Rapida.

Holanđani su bili bolji u prvih 45 minuta, ali nisu uspeli da kapitalizuju terensku inicijativu, što im se obilo o glavu u nastavku igre.

Već u 49. minutu mrežu gostiju zatresao je Rodriges, da bi konačan rezultat u 86. postavio Šaparenko.

Do kraja meča Alkmar je imao čak dve izuzetne prilike, ali promene rezultata nije bilo.

Dalje je prošao i Gent koji je savladao Rapid iz Beča sa 2:1. Njihov naredni rival je upravo Dinamo iz Kijeva.