PSŽ je prvi polufinalista Lige šampiona.

Sreda, 12.08.2020.

20:00

Photo by David Ramos/Getty Images

Pari Sen Žermen je savladao Atalantu posle neverovatnog preokreta, u prvom četvrtfinalnom duelu Lige šampiona – 1:2 (1:0).

U polufinalu će igrati protiv pobednika duela Lajpcig – Atletiko Madrid.

Već na samom startu utakmice, Nejmar je imao jedan neverovatan promašaj.

Izašao je 1 na 1 sa Sportijelom, gađao je donji desni ugao, ali je lopta otišla dva metra pored desne stative.
Prethodno je Papu Gomes gađao pravo u Navasa, a Atalanta je konstantno napadala.

Navas je imao dve dobre odbrane, jednu posle udarca glavom Hateburga, a zatim i Đimsitija.

Pašalić se obrobao u 19. minutu i sprečio je Navas da lopta završi u mreži, ali je hrvatski reprezentativac bio sigurniji u 27. minutu. Lopta mu se odbila na ivicu šesnaesterca pravo na nogu, a on je sjajno plasirao loptu u gornji levi ugao za vođstvo Atalante.
Nejmar je odmah mogao da izjednači posle sjajnog solo prodora.

Prvo je gurnuo kroz noge jednom defanzivcu, a zatim prošao još dvojicu, namestio se na ivici šesnaesterca, šutirao i lopta je otišla tik pored leve stative.

Do kraja je PSŽ imao još dve prilike.

Najbolja je bila kada je loptu Hateburga prema Sportijelu isekao Nejmar, izašao na golmana, ali levom nogom poslao loptu na tribine sa deset metara razdaljine.

Atalanta je bila bolja i konkretnija u prvom delu igre, ali je i PSŽ imao svoje šanse, pogotovo jer se Nejmar propisno ispromašivao. U drugom poluvremenu, PSŽ je preuzeo terensku inicijativu.

Povukla se Atalanta i čekala kontre, dok je PSŽ pokušavao, ali nije uspevao da stvori pravu priliku.

U 62. minutu na teren je ušao Kilijan Mbape.

Imao je jednu dobru priliku u 74. minutu, kada mu je Sportijelo odbranio udarac.

Atalanta se odlično branila, a završnog pasa PSŽ-a nije bilo.

Mbape je pokušao još dva puta, a Nejmar jednom, međutim to su bili slabi udarci koje je golman Atalante lako neutralisao.

Povredio se i Kejlor Navas, pa je Tuhel morao da zameni golmana 10 minuta pre kraja.

A onda je PSŽ krenuo na sve ili ništa, pošto je ušao i Čupo-Moting. I u poslednjih pet minuta – ludnica.

Šupo-Moting je centrirao, pronašao Nejmara, koji spušta do Markinjosa i defanzivni vezista u 90. minutu donosi izjednačenje.
Već u sledećem napadu, Nejmar fantastičnom loptom pronalazi Mbapea, koji odigrava do Čupo-Motinga i ovaj postiže pobedonosni pogodak u 93. minutu.