Olimpijakos nije uspeo – imamo sve četvrtfinaliste Lige Evrope VIDEO

Sve je spremno za finalni turnir Lige Evrope, gde će se naći još Bazel i Vulverhempton.

Izvor: SS

Četvrtak, 06.08.2020.

20:55

Photo by EPA-EFE/PETER POWELL

Prethodno su mesto među osam najboljih obezbedili Kopenhagen, Šahtjor, Inter, Mančester junajted, Bajer Leverkuzen i Sevilja.

Ispratili smo poslednja dva susreta, a mnogo neizvesnije bilo je u Engleskoj na "Molinou", gde su Vulvsi protiv Olimpijakosa "branili" 1:1 iz Pireja.

Odlično je premijerligaš otvorio meč i poveo u osmom minutu.

Golman Alan je napravio kardinalnu grešku, Podens to iskoristio i pao čim je došlo do njihovog kontakta.

Najstrožu kaznu sigurno je izveo Himenes i engleski predstavnik je poveo sa 1:0.
Olimpijakos je brzo uspeo da dođe "do daha" i uspostavi ravnotežu na terenu.

Usledila je odlična prilika za Konstatinosa Cimikasa i još bolja odbrana Ruija Patrisija, a onda i postignut gol.

Medi Kamara je završio dobru akciju Pirejaca, ali je VAR tehnologija pokazala da je u začetku akcije bio milimetarski ofsajd.

Nekoliko minuta je trajala pauza, a onda je Simon Marčinjak poništio taj pogodak.
Odmah na početku drugog dela Pedro Martins je dao šansu Lazaru Ranđeloviću u ekipi iz Pireja. Sa njim u igru je ušao i iskusni vezista Fortunis.

Te izmene su donele samo trenutnu "svežinu" i to je bilo kratkog daha.

Ali gosti su morali da pritisnu i to su pokušavali do samog kraja.

Sjajnu priliku imao je El Arabi u 67. minutu posle solo-prodora Fortunisa, ali se spetljao i promašio gol.

U 79. minutu je najpre Vulverhempton imao zicer da sve reši, ali Diogo Žota nije iskoristio kardinalnu grešku koju je napravio štoper Ba.

Već u sledećem napadu Giljerme je šutirao sa distance tik iznad prečke, a onda u 81. minutu najbolja prilika za Olimpijakos.

Hasan je ostao potpuno usamljen na petercu, glavom je dosta jako šutirao, ali je Rui Patrisio majstorski reagovao i postao junak "vukova". U drugoj utakmici bilo je daleko manje neizvesnosti, jer je Bazel prvi meč u Frankfurtu protiv Ajntrahta dobio sa čak 3:0.

Ove večeri na "Sent Jakob parku" igralo se otvoreno, ali su napadači mirovali.

Gol švajcarskog tima čuvao je Đorđe Nikolić, a pokušavao da ga ugrozi Filip Kostić.

Ajntraht je vidno ispao iz ritma, pošto je Bundesliga završena pre nekoliko sedmica i nije uspeo da dođe ni do utešnog gola.

Bazel jeste do jednog kojim je potvrdio mesto u četvrtfinalu.

U 88. minutu Fabijan Frei je otklonio sve dileme, iako je mnogo pre toga bilo jasno da će Švajcarci ići na megdan Šahtjoru.
Podsetimo, četvrtfinala se neće igrati u dvomečima, već će biti samo po jedan meč.

Turnir u Kelnu, Duizburgu, Dizeldorfu i Gelzenkirhenu počinje već 10. avgusta.