Partizan posle preokreta slavio u Kruševcu

Fudbaleri Partizana savladali su posle preokreta Napredak u Kruševcu sa 3:1, u prvom kolu Superlige Srbije.

Izvor: MT

Subota, 01.08.2020.

17:00

Starsport

Crno-beli su u drugom poluvremenu uspeli da nadoknade zaostatak i preko Lazara Markovića, Bibrasa Natha i Nikole Čolića ostvare prvi trijumf u sezoni.

Prvo poluvreme u Kruševcu nije bilo naročito sadržajno.

Domaći su bili disciplinovani, kompaktni i do svojih polu-prilika stizali su preko kontranapada.

Sa druge strane, crno-beli nisu uspevali da nametnu svoju igru, pa samim tim nisu uspeli da naprave nijednu izglednu priliku u ovom delu meča.

To su uglavnom bili pokušaji iz velike daljine, dok su iz kaznenog prostora gol Mladena Živkovića pokušavali da ugroze Umar Sadik, Sejduba Suma i Takuma Asano.

Finiš prvog dela igre pripao je domaćima, koji su u sudijskoj nadoknadi uspeli i da stignu do vođstva.

Nakon jednog kornera i lošeg otklanjanja opasnosti pred svojim golom igrača Partizana, lopta stiže do Srđana Kočića, koji je prihvata, namešta se i pogađa dalji ugao golmana Aleksandra Popovića.
Starsport
Napredak je tako sa minimalnom prednošći otišao na petnaestominutnu pauzu.

Gosti iz Beograda su veoma brzo stigli do izjednačenja. Novajlija na terenu Lazar Marković je iskoristio dodavanje Bibrasa Natha i poravnao rezultat.

Ipak, prilikom postizanja pogotka, suradio se sa golmanom Mladenom Živkovićem, zbog čega su obojica morali da napuste teren zbog povreda.

Nakon izuzetno zanimljivih pet minuta drugog dela igre, usledio je miran hod.

Crno-beli su pokušavali da stignu do preokreta, ali je debitant na golu Napretka Aleksa Jordanov bio izuzetno dobar.

Velikih uzbuđenja nije bilo do 85. minuta, kada je sudija Danilo Grujić pokazao na belu tačku posle povlačenja Bojana Ostojića u kaznenom prostoru domaćih.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Bibras Natho.

Do kraja meča, crno-beli su postigli još jedan gol, a strelac je u nadoknadi bio mladi Nikola Čolić.

Direktan prenos mogli ste da pratite UŽIVO na TV B92, kao i u LIVE BLOGU B92.net.