Fudbaleri Juventusa i Lacija "okliznuli su se" u 33. kolu Serije A, dok su pobede ostvarili Fiorentina i Roma.

23:41

Srbin
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Sasuolo i Juventus su odigrali izuzetno aktivan meč i remizirali – 3:3.

Domaćin je koliko-toliko umanjio šanse Juventusa da dođe do novog Skudeta, a "stara dama" je bez pobede ostala i treći meč zaredom.

Na početku utakmice nije izgledalo da će Juve imati ikakvih problema, pošto je već u 12. minutu bilo 2:0 za favorita.

Strelci su bili Danilo i Iguain, ali se Sasuolo nije predavao.
Prvo je srpski fudbaler Filip Đuričić smanjio prednost gostiju u 29. minutu, a onda je Berardi u 51. doneo izjednačenje.

Opšte oduševljenje domaćih navijača doneo je Kaputo u 54. minutu, kada je kompletirao potpuni preokret svoje ekipe.

Ipak, Aleks Sandro se u 64. minutu pobrinuo da Juve osvoji barem bod.

Do kraja meča gosti su imali jednu izuzetnu šansu preko Kristijana Ronalda, ali je golman domaćina odbranio njegov udarac.
Roma je na domaćem terenu pobedila Veronu rezultatom 2:1.

Srpski fudbaler Darko Lazović proveo je ceo meč na terenu za goste, ali nije imao značajniji ofanzivni učinak.

Roma je, kao i Juventus, povela sa 2:0. Strelac prvog gola bio je Vertu u 10. minutu, a drugog Džeko u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Nadu gostima vratio je Pesina na samom startu drugog poluvremena, ali je do kraja meča tim iz Rima jedini stvarao šanse, mada ih nije iskoristio.
Lacio ni četvrti meč zaredom nije uspeo da dođe do pobede, ali je ovaj put, za razliku od prethodna tri, barem osvojio bod.

Oni su remizirali na gostovanju Udinezeu bez postignutih golova (0:0).

Srpski vezista Sergej Milinković-Savić je proveo ceo meč na terenu za goste.

Ekipa iz Udina ostvarila je veoma bitan bod u borbi za opstanak i ostala na 15. poziciji.

Lacio je odigrao meč za zaborav tokom kojeg nije stvorio praktično ni jednu pravu priliku, dok je Udineze promašio svoje dve. Fiorentina je bila neočekivano ubedljiva na gostovanju Lećeu – 3:1.

Već u šestom minutu Kijeza je doneo prednost gostima, koja je pet minuta mogla biti duplirana da je jedanaesterac iskoristio Pulgar.

Ipak, Gezal je u 38. minutu duplirao vođstvo "viole", a samo dva minuta kasnije bilo je 3:0 kada je Kutrone zatresao mrežu domaćina.

Iako se očekivalo da Leće u nastavku dođe barem do gola, ali ništa nije ukazivalo na to po nastavku meča. Bilo je prekasno, ali je u listu strelaca u 88. minutu uspeo da se upiše Skahov.