Napolijev rekorder ne staje, Srbi se nisu radovali u Firenci VIDEO

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Đenou 2:1 u utakmici 31. kola italijanske Serije A.

Izvor: MS

Sreda, 08.07.2020.

20:42

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Napolitancima ova pobeda nije bila preterano bitna, pošto su maltene izgubili sve šanse za plasmanom u Ligu šampiona, dok je Đenova sebi zakomplikovala borbu za opstanak.

Novi trijumf doneo je tandem krilnih napadača Dris Mertens – Irving Lozano.

Rekorder po broju golova u istoriji Napolija (124) u svom stiulu je pogodio sa ivice kaznenog prelepim udarcem.
Domaćin je izjednačio preko Edoarda Goldanige posle kornera, ali je Lozano pobegao odbrani Đenovljana i matirao Matiju Perina.

Temperamentni Meksikanac je ušao u igru samo dva minuta ranije, ali mu je i toliko bilo dovoljno da prelomi duel na "Marasiju".

Pobedi se radovao srpski reprezentativac Nikola Maksimović, koji je za goste odigrao 90 minuta.
U drugom meču, u istom terminu, Fiorentina je remizirala sa Kaljarijem na svom terenu.

Srpski duo Nikola Milenković - Dušan Vlahović nije uspeo da dođe do pobede.

Milenković je odigrao ceo meč, a Vlahović do 75. minuta kada je zamenjen.