Arsenal dominirao, pa sve uprskao za deset minuta VIDEO

Fudbaleri Arsenala i Lestera remizirali su rezultatom 1:1 u 34. kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Utorak, 07.07.2020.

23:14

Photo by Michael Regan/Getty Images

"Tobdžije" su remijem prekinule niz od tri pobede u Premijer ligi, dok su "lisice" osvojile bod nakon što su u prošlom kolu prekinule niz loših rezultata.

Zbog pobede Čelsija, Lester je pao na četvrto mesto na tabeli, dok je Arsenal ostao na sedmom, a može da padne i na deveto u zavisnosti od ostalih rezultata.

U prvom poluvremenu viđen je veliki broj prilika. Prvu je propustio Ihenaćo, da bi drugu iskoristio Obamejang u 21. minutu posle asistencija Sake.
Do kraja poluvremena Arsenal je mogao da postigne barem jedan gol, ali je odbrana Lestera nekako uspela da se izbori sa velikim brojem napada domaćina.

Takođe, poništen je gol mladom Ihenaću u 35. minutu zbog faula u napadu.
Domaćin je kontrolisao igru i udrugom poluvremenu, a u 68. minutu Lakazet je postigao gol za 2:0. Ipak, reagovao je pomoćni sudija i pogodak je poništen zbog ofsajda.

Tragičar utakmice je sigurno mladi Nketia, koji je u 71. minutu ušao umesto Lakazeta, a samo četiri minuta kasnije dobio direktan crveni karton.
Ovakav splet okolnosti potpuno je omeo igrače Arsenala da nastave sa dominantom igrom, a potom je usledila kazna.

U 86. minutu Arsenalov višegodišnji "dželat" Džejmi Vardi bio je maksimalno precizan i izjednačio je rezultat. VAR je proveravao situaciju, ali ofsajda nije bilo.

Lester je mogao i do sva tri boda kada je Grej pao u kaznenom prostoru protivnika, ali sudija je odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.